• Beloften

Statement Beloften - STVV Youth

Beste supporters,
Beste beloften- en jeugdspelers (en ouders),

STVV Youth levert verdere inspanningen opdat zowel de spelers als stafleden van zijn elite jeugdacademie zich zo optimaal mogelijk kunnen blijven ontwikkelen, en dit op een manier die het best aansluit bij de strategie van STVV.

Sinds 2017 is er hard gewerkt met als resultaat dat zowel onze elite jeugdwerking als onze beloften belangrijke stappen hebben gezet.  De voorbije jaren werd hoog ingezet op de professionalisering van de omkadering, verbeteringen op het vlak van infrastructuur van het jeugdcomplex en een betere extra-sportieve ondersteuning van onze jeugdspelers.  Ook op het vlak van talentdetectie en een doorgedreven coaching, zowel van het individu als van het collectief, was onze werking dermate succesvol dat STVV-jeugdspelers op frequente basis opgeroepen worden voor de nationale selecties (25 spelers in de laatste 5 jaar). In één jaar tijd heeft dit ervoor gezorgd dat niet minder dan vier jeugdspelers een contract hebben getekend bij STVV: Robert-Jan Van Wesemael, Alouis Diriken, Mathias Delorge en Keo Boets, en dat jongens als Stan Van Dessel, Jarne Steuckers en recent nog Arnaud Dony hun debuut hebben gemaakt in het eerste elftal. Wij waarderen het dat jullie deze evolutie een warm hart toedragen en ten volle ondersteunen. Het is dan ook onze intentie om de ingeslagen weg in de toekomst voort te zetten en zelfs nog een tandje bij te steken om jeugdspelers klaar te stomen voor onze A-kern.  Kanaries die uit onze eigen academie komen en waarop jullie – en wij met zijn allen – terecht fier zullen kunnen zijn.

Wat de beloften betreft en de beslissing of we een U23-ploeg zouden inschrijven in de amateurreeksen of een U21-ploeg zouden behouden in de klassieke competitie met eliteclubs, hebben we veel en lang gedebatteerd over welke optie de beste zou zijn voor de ontwikkeling van onze actuele jeugdspelers.  We erkennen de sportieve voordelen van de U23-integratie in de amateurcompetities.  Anderzijds kwamen we tot de conclusie dat onze huidige generatie van jonge spelers meer gediend zou zijn als we onze actuele strategie om spelers te ontwikkelen, met extra ondersteuning op en naast het veld, zouden trouw blijven en verderzetten.  Hierbij kan onze staf blijven focussen op de intensieve begeleiding van potentiële talentvolle spelers, en dit gespreid over vijf jaar, namelijk van de leeftijd van U16 tot en met U21.  In dit kader kan meer aandacht worden besteed aan de individuele noden van spelers en aan de professionele ontwikkeling, enerzijds door het aanbieden van zoveel mogelijk effectieve speelminuten in de elite jeugdcompetities tot en met U21 en anderzijds via nieuwe initiatieven die in samenwerking met de A-kern zullen worden uitgewerkt.

Wij danken jullie voor het vertrouwen in onze strategie en voor jullie warme ondersteuning van onze jeugdige talenten.  Verdere informatie in verband met de beslissingen en ontwikkelingen op het vlak van onze beloften- en jeugdwerking volgt op korte termijn.

Deel dit bericht