Abonnementencampagne "Voor Eeuwig" gelanceerd

16 mei 2023

“Symbolische grens van 3800 abonnees doorbreken op 100ste verjaardag”

Canon

Supporters

video

Haspengouw kijkt reikhalzend uit naar het 100-jarig bestaan van STVV. Ook de Kanaries zelf popelen om aan dit unieke feestjaar te beginnen. Daarom trapt geel-blauw de abonnementencampagne voor komend seizoen vandaag vol ambitie op gang: onder de noemer ‘Voor eeuwig’ streeft STVV naar 3800 abonnees. Om die eeuwige clubliefde alvast tastbaar te maken, ondertekenen de club en de supporters een STVV-canon. Deze ‘grondwet’ legt de typische kenmerken van de club (kleuren, naam, locatie, …) vast voor de toekomst.

De rode draad doorheen het feestseizoen wordt de slogan ‘Voor eeuwig’. “Je honderdste verjaardag vier je niet elke dag. Daarom knipogen we in onze baseline naar een eeuw STVV”, zo legt communicatiemanager Youssouf Keita uit. “Maar daarnaast slaat deze boodschap ook op de eeuwige verbondenheid tussen onze club en de regio en de onvoorwaardelijke clubliefde van onze supporters. Ten slotte staat het woord ‘voor’ symbool voor het … eeuwige positivisme van de club STVV.”

Canon wordt STVV-grondwet

Om de boodschap ‘voor eeuwig’ kracht bij te zetten, ondertekenen de club en de supporters alvast een STVV-canon. “Een tijd geleden stelden onze supporters voor om de basisbeginselen van onze traditieclub vast te leggen in een soort STVV-grondwet”, verduidelijkt CEO Takayuki Tateishi. “In deze canon leggen we bijvoorbeeld vast dat de naam STVV gerespecteerd wordt, dat onze clubkleuren geel en blauw blijven en dat we de roepnaam ‘Kanaries’ ook in de toekomst fier dragen. We geven onze canon een prominente plaats geven in het stadion, zowel in de spelerstunnel, in de kantoren als in elke tribune. Op die manier krijgt elke nieuwe speler, medewerker en supporter de kernwaarden van onze mooie club mee. ”

Weg naar 3800

De ondertekening van de canon is de eerste stap in de ambitieuze abonnementencampagne van STVV, weet brand manager Bert Stas: “Je voelt dat het voetbal terug leeft in Groot-Haspengouw. Vorig jaar steeg het aantal abonnees al met 15%, tot 3000. Dit jaar willen we doorstoten naar 3800 abonnees. Dat doen we door nog meer kinderen naar Stayen te brengen, het zakenleven te betrekken en de fans uit hun zetel te halen die vandaag onze wedstrijden op tv volgen. Of je nu abonnee was in 1978 of in 2022, het seizoen waarin we 100 jaar worden mag je gewoon niet missen.”

Bij elke mijlpaal die de Kanaries bereiken in de campagne, verloot de club bovendien een unieke prijs onder de abonnees: “Als we de grens van de 373 (het stamnummer), 1924 (het oprichtingsjaar), 3000 (het aantal abonnees van vorig jaar) en 3800 doorbreken, valt er telkens een extra prijs te winnen. De eerste drie prijzen zijn alvast bekend: een fles STVV-gin, een tattoo van STVV en een reis naar Japan (inclusief een bezoek aan de STVV Lounge in Tokio). Het zijn dus stuk voor stuk zaken of herinneringen die je voor eeuwig bijblijven”, glimlacht Bert Stas.

Sint-Truiden is STVV en STVV is Sint-Truiden

STVV wil dus de magische grens van 3800 doorbreken. Dat getal 3800 heeft uiteraard ook een symbolische waarde ... want het is tevens de postcode van de stad Sint-Truiden: “Sint-Truiden is STVV en STVV is Sint-Truiden. Zeker in een feestjaar zoals dit. We slaan daarom de handen in elkaar met de club, om de stad tijdens dit feestjaar geel en blauw te laten kleuren. Als voorsmaakje kunnen we alvast meegeven dat we de bomen op de Groenmarkt en de abdijtoren tijdens de thuismatchen komend seizoen zullen uitlichten in geel en blauw”, kondigt burgemeester Ingrid Kempeneers aan. “Bovendien zal ook de fandag dit jaar plaatsvinden in het hart van de stad. Op zondag 25 juni ontvangen we iedereen met een hart voor STVV op de Groenmarkt.”